Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

"Verbod sportvisserij slecht idee" (video)

terug naar overzicht

Woensdag, 3 september 2014

UTRECHT - Het is een slecht idee om sportvisserij in de gemeente Utrecht te verbieden. Dat zeggen Sportvisserij Nederland en de Algemene Utrechtse Hengelaars Vereniging in reactie op het voorstel van de Partij voor de Dieren in de stad.

Die riep eerder deze week op tot een verbod voor sportvisserij in de regio, omdat vissen zich bewust zouden zijn van hun omgeving en bovendien stress en pijn zouden kunnen ervaren. De partij zegt dat sportvissen kinderen een slecht beeld geeft over hoe ze moeten omgaan met de natuur.

Volgens Sportvisserij Nederland is vissen juist een leuke en spannende manier voor kinderen om in aanraking te komen met de natuur. Bovendien zou de vereniging veel aandacht steken in het welzijn van de vis. "We geven voorlichting over hoe je een vis op een correcte manier behandelt en terugzet, zodat deze later nog eens gevangen kan worden", aldus Robert Weijman van Sportvisserij Nederland.


Noot van de redactie:
Door speciaal opgeleide vismeesters worden in de regio Utrecht zeer regelmatig vislessen op basisscholen (groep 7 en 8) gegeven. Tijdens deze lessen wordt in de klas uitgebreid ingegaan op het onderwaterleven en het welzijn van de vis. Daarnaast worden aan de waterkant diverse tips en technieken behandeld tijdens een praktijkles sportvissen, waarbij eveneens een juiste behandeling van de vis aan bod komt. Bekijk hieronder de video:


Meer weten over vislessen of een visles op jouw basisschool aanvragen? Meer informatie vind je hier (brochure, pdf)!