Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Grote controleactie met politie

terug naar overzicht

Vrijdag, 20 juni 2014

Afgelopen weekend heeft de AUHV in samenwerking met BOA's en politie een grote sportvisserij controleactie gehouden in de regio. Voornaamste doel was controleren of sportvissers de juiste documenten konden overhandigen.

In totaal zijn er ongeveer 50 sportvissers gecontroleerd en werden er slechts vier procesverbalen uitgedeeld voor het vissen zonder VISpas en landelijke lijst van viswateren.

De controle vond onder meer plaats rond de forten in Utrecht en de wateren in Hoograven. Daarnaast werden ook veel vissers langs het Amsterdam Rijnkanaal bezocht.

Bedreiging


Bij de Nedereindse plas bevond zich een aantal vissers die duidelijk van plan waren om er de nacht door te brengen en dat wordt door het recreatieschap niet toegestaan. Beide vissers werden daarop aangesproken. De daaropvolgende reactie van de heren vissers overschreed alle fatsoensnormen: de boa en controleurs werden werkelijk alle bestaande en eventueel niet bestaande ziektes toegewenst en werden zelfs fysiek bedreigd.

De namen van deze personen zijn bij het bestuur bekend en zijn doorgegeven aan de politie, die extra controles hebben toegezegd op de Nedereindse plas.

Er zullen de komende maanden meer controles in de regio plaatsvinden.