Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Waterschap roept op: meld vissterfte in Utrecht

terug naar overzicht

Zondag, 16 augustus 2020

RTV Utrecht bericht over het melden en mogelijk voorkomen van vissterfte door het waterschap. Door het warme weer verslechtert de kwaliteit van het water en daalt het waterpeil. Daarom roept waterschap De Stichtse Rijnlanden nu op om het te melden als je vissen naar adem ziet happen.

De Utrechtse wijk Lunetten is een van de plekken waar de kwaliteit van het water afgenomen is. In de gracht bij het winkelcentrum op de Zevenwouden zit minder zuurstof en ontstaan er meer algen. De vissen komen daarom naar boven om naar adem te happen.

Stichtse Rijnlanden is langsgekomen om polshoogte te nemen van de situatie. Gelukkig werden er geen dode vissen gevonden. "We hebben een zuurstofmeting gedaan en die was in orde, maar voor de zekerheid hebben we toch de stuw wat meer open gezet om voor extra doorstroming te zorgen", zegt gebiedsbeheerder Renske Anema.

Probleem
Het waterschap heeft de afgelopen dagen meerdere meldingen gekregen over vissterfte. Anema: "Onder andere in Leersum, Woerden uit IJsselstein. We merken dat het een probleem is dat nu in de hele provincie speelt."

Als vissen naar lucht happen door de hitte, wordt gekeken of er water ingelaten kan worden en de doorspoeling kan worden verbeterd. "Helaas kan dat niet altijd, bijvoorbeeld in sommige sloten."

Melding maken kan via website
Om de vissterfte in de provincie goed in kaart te kunnen brengen roept De Stichtse Rijnlanden Utrechters op om melding te maken op haar website van plekken waar vissen naar adem happen. "Dan kunnen wij maatregelen nemen om vissterfte te voorkomen", aldus Anema. Uiteraard is ook de AUHV alert en houden ook onze vrijwiligers en watermonsternemers de vinger aan de pols. 

Melding maken: via website waterschap