Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Ook de broertjes Sneijder vissen in het ARK

terug naar overzicht

Vrijdag, 17 april 2020

De verkoop van vispassen is de laatste weken explosief gestegen, aldus Sportvisserij Nederland. Een van die nieuwbakken vissers is Utrechter Rodney Sneijder, die samen met zijn broer Wesley een fantastische stek heeft gevonden in de stad. AUHV-bestuurslid Martin Hoorweg ziet ook meer mensen. "Ze willen in deze tijden van crisis ontsnappen van thuis".

"Ze zoeken een activiteit om te ontspannen. Wandelen met de hond, hardlopen of dus vissen. Dat kun je alleen doen. Je ziet het ook aan de verkoop van de vispassen. Die schiet omhoog. Mensen willen naar buiten, naar de natuur. Zoeken een uitlaatklep, iets te doen hebben.”

Martin Hoorweg geeft vissers groot gelijk als ze in landelijk gebied hun dobber in het water gooien. Ze hebben er een natuurbeleving. "Je zit lekker onder een boom te genieten. Er is niemand aanwezig. Je hoort de vogels om je heen. Dat trekt mensen. Dat rustgevende. Dat is ook wel een keer leuk. Met vissen is die beleving heviger. Wat is er nu mooier dan een ijsvogel op de top van je hengel zien?”