Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Sportvissers gaan loodvrij

terug naar overzicht

Vrijdag, 6 maart 2020

Lood is een ongewenste stof, giftig voor mens en dier. Er is op dit moment veel te doen over lood dat via leidingen in het drinkwater terecht komt. En lood wordt natuurlijk ook door sportvissers gebruikt. Sportvisserij Nederland, de Rijksoverheid, Unie van Waterschappen, Natuurmonumenten en de brancheorganisatie Dibevo hebben in 2018 samen de Green Deal Sportvisserij Loodvrij ondertekend. Doel is om in 2027 een volledig loodvrije hengelsport te hebben. Door geen loodje te gebruiken maar steen, ijzer of iets anders.

Diederik van der Molen, van de partij Water Natuurlijk, heeft het college van het Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden verzocht om nu concrete stappen te zetten. Het Hoogheemraadschap is middels een motie gevraagd om met de hengelsportverenigingen in het gebied af te spreken om evenementen en wedstrijden loodvrij te organiseren. In ruil daarvoor ontvangt de verenigingen een bijdrage om loodvervangers te verstrekken aan de deelnemers. De hoop is dat dit er toe leidt dat sportvissers ook buiten de evenementen omschakelen naar loodvrije alternatieven. De motie is aangenomen met steun van alle partijen, behalve de Partij voor de Dieren. Hiermee loopt het Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden voorop, maar de verwachting is dat deze ontwikkeling ook snel bij andere waterschappen op gang zal komen.