Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Weet jij alles van de gesloten tijden?

terug naar overzicht

Zondag, 23 februari 2020

Voor een aantal vissoorten (waaronder snoek, baars en snoekbaars) bestaat een zogenaamde gesloten tijd. Dat betekent dat je die vissoort in die periode direct in hetzelfde water moet terugzetten. Hiernaast geldt er in april en mei voor de meeste wateren ook een gesloten tijd voor het gebruik van kunstaas (met uitzondering van kunstvliegen kleiner dan 2,5 cm.) en/of dood visje en een stukje vis. Lees verder, bekijk de video en je weet er alles van!

Alle vissers kunnen het je vertellen: voor een aantal vissoorten bestaat een zogenaamde gesloten tijd. Dat betekent dat je die vissoort in die periode direct in hetzelfde water moet terugzetten en in die periode ook niet in bezit mag hebben. Een gesloten tijd is dus niet een verbod om op die soort te vissen. Een gesloten tijd is er om de betreffende vissoort te beschermen en geldt daarom voor iedereen. Dus voor sportvissers én beroepsvissers.

Ook gesloten tijd voor kunstaas
Maar let op! Naast de gesloten tijden voor bepaalde vissoorten geldt er van 1 april tot aan de laatste zaterdag van mei (voor het IJsselmeer: van 16 maart tot en met 30 juni) voor de meeste wateren ook een gesloten tijd voor het gebruik van alle soorten kunstaas (met uitzondering van kunstvliegen kleiner dan 2,5 cm.), een dood visje, een stukje vis en slachtproducten.

Check de video 
Kort door de bocht: in april en mei is het dus verboden om met kunstaas en/of dood (stukje) vis achter de roofvis aan te gaan. Bekijk deze video van Sportvisserij Nederland en je weet er alles van!

Alle informatie over gesloten tijden vind je hier