Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Voortgang visrechten Haarrijnse Plas

terug naar overzicht

Maandag, 17 april 2017

Afgelopen week (14 april) vond er wederom een gesprek plaats tussen wethouder Jansen van de gemeente Utrecht en enkele ambtenaren samen met de AUHV over de Haarrijnse Plas.

De gemeente wil het vissen op de Westplas eigenlijk helemaal verbieden, maar na enkele goede argumenten van de kant van de AUHV willen ze toch nog eens kijken of er alsnog beperkte mogelijkheden zijn voor paar stekken.

Over de Oostplas hebben we goed nieuws: onder strenge restricties zal er toch gevist kunnen worden. Er komen een aantal gemarkeerde stekken waar met twee man per stek gevist kan worden. Zoals het er nu naar uitziet, kan vanaf deze stekken de hele plas bevist worden. Het vissen wordt jaarlijks geƫvalueerd, en bij misstanden zal er alsnog een verbod komen. Het is dus zaak om je te gedragen en elkaar in de gaten te houden.

Hou de media in de gaten over het verdere verloop en de ingangsdatum.