Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Weer vissterfte Maarssen nadat maaiboot is geweest

terug naar overzicht

Dinsdag, 16 augustus 2016

MAARSSEN - In de singels van Maarssen zijn weer dode karpers aangetroffen nadat de maaiboot van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden langs was geweest.

“Er zit teveel modder in de singels, dat door de maaiboot wordt omgewoeld. Gecombineerd met het warme weer toen er werd gemaaid, betekent dit dat de vissen niet genoeg zuurstof hadden”, vertelt Daniël Menke van hengelsportvereniging Maarssen. Hij heeft een aantal van de dode karpers gefotografeerd. Deze karpers zijn in 2009 door de vissers uitgezet in de singels.

“We hebben er 60 uitgezet in overleg met De Stichtse Rijnlanden. Dat heeft aardig wat gekost en er zijn er al veel dood gegaan sinds een aantal jaren terug het maaischema werd veranderd. Eerst werd gemaaid in de lente en herfst, als het water kouder is en dus meer zuurstof bevat.”

Vissers willen overleg


De 60 uitgezette karpers zijn destijds gefotografeerd en hebben een naam gekregen, de vissers kunnen ze dan ook goed herkennen. “Aan hun schubbenstructuur”, legt Menke uit. “We willen graag overleg met De Stichtse Rijnlanden om verdere sterfte te voorkomen. Een ander maaischema, zorgen dat de modder uit de singels wordt gehaald - het stinkt overigens flink als de boot langskomt - of misschien maaien vanaf de kant, maar we krijgen helaas geen respons.”

Ook op onze vragen reageerde er niemand bij Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden.