Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Vrijwilligersdag: groot sportvisfeest (foto's)

terug naar overzicht

Donderdag, 5 juli 2012

De AUHV kan niet zonder haar vrijwilligers en dat laten we ze graag weten. Op zaterdag 30 juni werd door het bestuur van de AUHV een mooie visdag voor haar vrijwilligers georganiseerd: een compleet verzorgde dag forelvissen in de Berenkuil in Putten.

Om 7.00 was het verzamelen op de carpoolplaats in Houten, waarna we met tientallen vrijwilligers en oud-voorzitter en erelid Krijn Verweij naar Putten vertrokken. Daar werd gezorgd voor hengels, aas en werden forel en grote zalmforel uitgezet in “ons” deel van een vijver.

Er werd direct goed gevangen, met name de vliegvissers hadden een goede stek en vingen veel, hier zwommen de vissen telkens voorlangs. Even zag het ernaar uit dat Richard van Ewijk met een AFTMA-4 een flinke karper ging landen, maar helaas loste de haak.

Na een gezellige lunch en een berg sterke verhalen ging de groep weer huiswaarts. De AUHV bedankt de vrijwilligers niet alleen voor de gezellige dag, maar vooral voor hun tomeloze inzet van het afgelopen jaar!

-> Check hier het foto-album van die dag (foto's: Jim vd Burgt)

We need you!

Wil jij je vereniging ook helpen met vrijwilligerswerk? Dat kan op veel manieren! Check de vacatures op de site of vraag nar de mogelijkheden via info@auhv.nl

Hieronder twee leuke verslagen van twee deelnemers:

Carlo Rutjes - Vliegvisgroep The Leader:

Zaterdag 30 juni zijn Marco, Richard en ondergetekende namens vliegvisgroep The Leader naar de vrijwilligersdag van de AUHV geweest. Deze werd georganiseerd als bedankje voor allen die zich inzetten voor de vereniging. Dit jaar forelvissen bij de Berekuil. Er was daar een stukkie water voor ons gereserveerd. Er waren iets van 25 man aanwezig.

Het was lekker zonnig alhoewel de wind af en toe wat hard waaide voor ons lichte materieel. We stonden met zijn drieën op een rij in een hoek. Rechts van me stond Wim Huisen met een tweegrams hengeltje, beauty om te zien (ja die hengel dan he). Richard had voor de gelegenheid ook vlokhengeltje meegenomen voor het geval dat. Het water in de Berekuil is er ook begin juni nog hardstikke helder en met de zon er op kon je de vis goed zien zwemmen. Dat maakte een hoop verschil voor een vliegvisser want snel de lijn oppakken en een langszwemmende forel aanwerpen werkt doorgaans erg goed. Zo ook vandaag. Ik heb geloof ik op een vis na alles zo gevangen.

Al snel bleek dat de vliegenhengel het een stuk beter deed dan de andere methodes. Het scheelde ook wel dat we net goed stonden omdat een flinke school rondjes draaide langs deze helft van het water. Ik had er aan het begin een dikke zwarte natte vlieg aan, maar Marco en Richard vingen ze ook op nimfjes.

Richard begon de dag met een hele tijd niets te vangen totdat er een dikke karper van 15-20 pond rondjes kwam zwemmen binnen werpbereik. Richard paste zijn montage iets aan en het beest pakte doodleuk zijn nimfje. Ik dacht eerst dat hij een grote forel gehaakt had, maar uit de brede grijns op zijn gezicht en de flinke run die het beest nam, kon ik opmaken dat hij dat enorme beest aan zijn viertje stond te drillen. Langzaam kregen de andere vissers ook door dat hij er een dikke aan had en steeg de opwinding bij het publiek, maar na een dikke vijf minuten schoot het beest helaas los. Als beloning (of was het als troost) gunde Richard zich een sigaartje om daarna ook maar de regenbogen te belagen.

Leuk was dat we er ook nog een stuk of wat op de droge vlieg wisten te vangen. Rechts naast me klonk het af en toe alsof er iemand met bakstenen stond te gooien. Dat bleek Wim die aan zijn ultradunne hengeltje steeds vissen van anderhalve kilo stond te drillen. Geweldig leuk om te zien hoe dat rapiertje er van langs kreeg door die grote vissen. Op de een of andere reden wist Wim uit die langszwemmende schooltjes toch steeds de joekels te plukken. Wij vieren wisten zo’n tien vissen de man te landen die ochtend.

Voor mij de eerste keer dat ik op een put en take water met de vlieg viste, maar de Berekuil met zijn schone water is me prima bevallen. Ik dacht dat de vissen op Catch en Release wateren zoals de Eemhof af en toe zo kieskeurig waren omdat die gedresseerd zijn. Het gedrag van de net uitgezette vis op de Berekuil was echter precies zo. Even proeven en razend snel weer uitspugen. Door het hoge doorzicht kon je dat mooi zien gebeuren en dat maakt het een leuk spelletje.

De verzorging was helemaal prima verder. Richard eet geen vis dus die hebben we afgestaan aan een collega die er blij mee was. De helft van de overige forel ingeruild voor nog warme vers gerookte exemplaren en die bleken uitstekend van smaak.

AUHV bedankt, wat mij betreft volgend jaar weer!!

Wim Huissen - Bestuurslid Controle:

Gisteren ben ik met de vrijwilligers van de visvereniging forel wezen vissen in "De Berenkuil"in Putten. De vereniging had als verrassing een hele put afgehuurd en er ook een aantal 50 cm regenboogforellen uit laten zetten.

Ik had 2 hengels bij me een 2 grams spinhengel en een 4 grammer, omdat ik die 50 cm vissen toch wel groot vond begon ik met de vier grammer en na een paar kleinere vissen kreeg ik er zo'n 50 cm vis op, en kon het spektakel beginnen.

Nou dat werd me een feest, diep doorbuigend tot in het handvat aan 16/100 nylon duurde het een behoorlijk aantal minuten voor ik die vis binnen had, en mocht kort daarop de 2e 50 cm vis begroeten.

Na de koffie wilde ik toch het onderste uit de kan halen en ging met die 2 grams spinhengel aan de gang, gewoon een vlokdobbertje er op, een paar loodjes en een toch wel forse haak en powerbait. Na een kwartiertje kreeg ik er een 50 cm vis op, en steeg de pret tot ver boven de vijver uit, ik ging helemaal uit m'n dak, en die vis ook, ik had in het begin helemaal niks te vertellen met die vis aan 12/00 nylon, maar gelukkig kon ik hem wel bij de fontein en de steiger vandaan houden, ruim tien minuten duurde het feestje voor ik een mooie dikke 50 cm vis in het schepnet had.

Om het feest compleet te maken kreeg ik vlak voor het einde er nog zo'n joekel aan en begon de hele heisa weer opnieuw.
Na een korte inventarisatie van de gevangen vissen konden we aan de uitgebreide lunch beginnen en na nog een paar drankjes gingen we (naar gelang de vangst '-)) ) erg tevreden, tevreden of minder tevreden weer naar huis.

Kortom een heel geslaagde dag, en zeker voor herhaling vatbaar was de mening van iedereen die deelnam aan deze vrijwilligers dag van de AUHV.

Have fun
Wim