Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Lyme: de tijd van onderschatting is voorbij

terug naar overzicht

Vrijdag, 8 april 2016

Sportvissers zijn, net als wandelaars, mountainbikers, paardrijders en golfers tegenwoordig, een kwetsbare groep als het om tekenbeten gaat. Teken zijn, zeker als temperaturen relatief hoog blijven, het gehele jaar actief, een waarschuwing hiervoor vinden we dan ook zeker op z’n plaats.

Als sportvisser loop je aan de waterkant een aanzienlijk risico op een tekenbeet. Niet alle teken zijn gevaarlijk, zoals de meesten inmiddels weten, maar steeds meer teken dragen wel de kwalijke Borrelia bacterie bij zich, die de ziekte van Lyme veroorzaakt.

Klaske de Vries woont in Utrecht met hond Teuntje en haar man Ron. Ron is een verwoed sportvisser. Sinds 6 jaar zit Klaske ziek thuis met de ziekte van Lyme. Klaske is 17 jaar geleden door een teek gebeten. Deze was waarschijnlijk de aanstichter van een boel ellende.

Speciaal voor sportvissers vertelt ze haar verhaal dat je hier als .doc kunt downloaden.
Door Berend Masselink