Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Jeugd massaal met hengel Utrechtse binnenstad in tijdens Streetfishing competitie (video)

terug naar overzicht

Dinsdag, 1 maart 2016

Zondag 6 maart start in Utrecht de tweede wedstrijd van de streetfishing competitie van Sportvisserij MidWest Nederland. Jongeren laten hun t.v. en games voor wat het is en trekken naar buiten, langs de grachten van de Domstad. Zelfs FC Utrecht is vertegenwoordigd!

Vijftien teams met vier vissers proberen om zoveel en zo groot mogelijke roofvissen te vangen. Er zijn mooie prijzen te winnen en niemand minder dan FC Utrecht sterspeler Yassin Ayoub en reservekeeper Filip Bednarek reiken ze uit.


Yassin Ayoub, toptalent van FC Utrecht (foto: FC Utrecht)

Streetfishing is een jonge, hippe en coole manier van roofvissen met lichte materialen in een stedelijke omgeving die bovendien niet veel hoeft te kosten en je op bijzondere plekken brengt. Het is over komen waaien vanuit Frankrijk en wint in Nederland sterk aan populariteit.

Het levert soms spectaculaire vangsten op van vissen van meer dan een meter; vangsten die doorgaans op applaus mogen rekenen van toegesneld winkelend publiek. Bovenal staat dat er verantwoord met de vissen wordt omgegaan en alle gevangen vis wordt netjes teruggezet.

Veel vis

Dat er ontzettend veel vis zit in de Utrechtse grachten bleek wel tijdens de eerste aflevering van Vis TV 2016, afgelopen zondag. Kijk de uitzending hier gratis online terug:


De competitie bestaat uit 6 wedstrijden die plaatsvinden in Alkmaar, Utrecht, Lelystad, Amersfoort, Haarlem, en de laatste wedstrijd is in Amsterdam. De 60 deelnemers komen uit heel Nederland. De prijs voor het winnende team zijn hengels, molens en een visdag met de visgidsen Daan Verbruggen en Mike Dijkstra. Daarnaast zijn er bij iedere wedstrijd mooie dagprijzen te winnen, onder meer mogelijk gemaakt door Laurens Visvrienden.

Kom kijken!

Iedereen is van harte welkom om te komen kijken. De wedstrijd is van 10:15 tot 15:15 in het centrum van Utrecht. Rond 15:30 is de prijsuitreiking door FC Utrecht spelers Yassin Ayoub en Filip Bednarek in restaurant LE:EN. Meer informatie is ook te vinden op de website van Sportvisserij MidWest Nederland.

De wedstrijd wordt georganiseerd door Sportvisserij MidWest Nederland in samenwerking met de Algemene Utrechtse Hengelaars Vereniging (A.U.H.V).

Tot zondag!