Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Grachten om Fort Blauwkapel onderzocht op vis (video)

terug naar overzicht

Woensdag, 25 november 2015

Vandaag is door Sportvisserij Nederland een visserijkundig onderzoek gedaan in de fortgrachten om Fort Blauwkapel. Het was een drukte van jewelste met onder meer twee schoolklassen, meerdere cameraploegen en diverse politici. En er zaten verrassende vangsten bij!

Met onder meer netten en elektrovisserij werdem verschillende vissoorten gevangen waaronder snoek, blankvoorn, brasem, karper, pos, baars, snoekbaars en zelfs een roofblei.

Bekijk hier het item op RTV Utrecht:


Mooie rijenkarper

Kleine en grote vis zag het bovenwaterleven kortstondig en na het meten en wegen werd alle vis weer netjes teruggezet.


Vissen werden één voor één gemeten en gewogen. RTV Utrecht maakte opnames.

Op basis van de vangsten stelt Sportvisserij Nederland een adviesrapport op waarin bevindingen en aanbevelingen voor het water worden gedaan. Dat rapport zal op onze website binnenkort beschikbaar zijn.

Tijdens het onderzoek waren twee klassen (groep 6 en 7) van basisschool De Beiaard aanwezig voor een heuse visles aan de waterkant. Twee vismeesters maakten de kids wegwijs in de mooie onderwaterwereld. De kids waren bijzonder leergierig en enthousiast.


Visles aan de waterkant, wat wil je nog meer?Media en politiek


De AUHV maakte meteen van de gelegenheid gebruik om media en politici uit te nodigen en kennis te laten maken met de sportvisserij in de regio. RTV Utrecht, het AD en Vis TV gaven gehoor aan de oproep en maakten mooie beelden.


De crew van Vis TV maakte een item. Marco Kraal deed het woord. Het nieuwe seizoen start in maart 2016.

's Ochtends zond RTV Utrecht live op radio uit over het onderzoek. Luister hier terug: (Vanaf 40:10 tot 46:55) en bekijk hier het item.

Verschillende politici van onder meer D66, CDA, SP-wethouder Paulus Jansen (dierenwelzijn en sport) toonden hun interesse, net als vertegenwoordigers van Hoogheemraadschap Stichtse Rijnlanden en Water Natuurlijk.

Al met al een zeer geslaagde dag. Wij danken Sportvisserij Nederland, Sportvisserij Midwest Nederland, politici en media hartelijk voor hun medewerking en komst!Lees ook: