Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Visserijkundig onderzoek Fort Blauwkapel

terug naar overzicht

Maandag, 9 november 2015

Op verzoek van de AUHV onderzoekt Sportvisserij Nederland op woensdag 25 november 2015 de visstand van Fort Blauwkapel in Utrecht. Door het onderzoek krijgt de hengelsportvereniging meer inzicht in de aanwezige visstand en het watermilieu.

Bij het onderzoek wordt een groot deel van de fortgracht (Maps) afgevist met sleepnetten en een elektrovisapparaat. Alle gevangen vis wordt bij de onderzoeksbus op naam gebracht, gemeten en gewogen. Zo ontstaat een goed beeld van de aanwezige vissoorten, de lengte-opbouw per soort en de conditie van de vissen. Na het onderzoek worden alle vissen in goede gezondheid in het water teruggezet.

De 'onderzoeksbus' van Sportvisserij Nederland, eerder dit jaar tijdens een onderzoek op het Rondeel in Houten

Schoolklassen


Bij het visserijkundig onderzoek zijn twee schoolklassen uitgenodigd van de nabij gelegen basisschool De Beiaard. De leerlingen kunnen een uur lang het onderzoek bekijken en krijgen een korte ‘visles’ aan de waterkant. Hierbij leren ze van alles over het leven onder water en mogen ze proberen om de gevangen vissoorten te benoemen met behulp van een zoekkaart. Als ze durven mogen ze verschillende grote vissen aanraken!

Visserijkundig onderzoek: erg leerzaam en leuk voor kids van basisscholen!

Praktische info:


Het onderzoek start rond 09:00 uur en de schoolklassen zijn er vanaf 10:00 uur tot circa 11:45 uur. Rond 14:00 uur is het onderzoek klaar. De onderzoeksbus staat aan de zuidzijde van het fort, langs de Kapelweg.

De AUHV nodigt mensen uit om te komen kijken. Tevens zal voor die dag pers uitgenodigd worden.

Lees ook: