Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Verslag Roofvisgroep - Botshol 17-10-2015

terug naar overzicht

Donderdag, 5 november 2015

Zes roeiboten hadden we nodig en voor alle boten was gelukkig een elektromotor beschikbaar zodat niemand hoefde te roeien. Met 12 man ging het vervolgens door de vaarten, sloten en over de plassen.

Botshol is een prachtig natuurgebied tussen Abcoude en Vinkeveen in de provincie Utrecht. Het verlaten veengebied met grote plassen en smalle slootjes, rietland en moerasbos is een grote broedkamer voor zeldzame planten, vogels, vissen en ander flora en fauna. Het landschap is ontstaan door het afgraven van veen, hierdoor is het water schoon maar wel voedselarm. Het gebied wordt beheerd door Natuurmonumenten en is aangewezen als stiltegebied. Er mag uitsluitend met roeibootjes gevaren worden om de natuur zo in stand te houden.

Er zitten grote snoeken, dat bleek wel, maar net als de vorige keer lieten ze zich weer moeilijk vangen. De resultaten liepen dan ook weer erg uiteen, sommigen konden zich slechts troosten met de beelden van geloste snoeken en/of de geweldige indruk die dit schitterende gebied altijd weer op de deelnemers maakt - "in the middle of nowhere".
Een uitgebreid verslag van Rob over deze dag kun je hier als doc. downloaden.