Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Waterschapsverkiezingen: stem Water Natuurlijk!

terug naar overzicht

Donderdag, 13 november 2014

Op 18 maart 2015 vinden de waterschapsverkiezingen plaats. Je zult je ongetwijfeld afvragen: Waterschapsverkiezingen? Nu al over dit onderwerp communiceren? Welnu, dit bericht is alvast een opwarmertje, want voor de sportvisserij is op die datum veel te halen.

Paul Blokdijk, thans vertegenwoordiger van de sportvisserij bij Water Natuurlijk, zal zijn stokje overdragen aan een opvolger:

Ik heb zes jaar meegedraaid in het bestuur van dit Waterschap als lid van de fractie Water Natuurlijk. Als vliegvisser en oud water- en visstandbeheerder in Vianen en de Tieler- en Culemborgerwaarden, werd ik in 2008 gevraagd of ik mij kandidaat wilde stellen voor Water Natuurlijk.


Paul Blokdijk

Ik had als adviseur van de VPSR (Visserij Platform Stichtse Rijnlanden) al veel met het waterschap overlegd over hun beleidsnota Visstandbeheer. Dat was een uiterst moeizaam geworstel geweest met ambtenaren met weinig kennis van visbestanden, sterk gefocust op rode lijstsoorten en een stevige dosis wantrouwen tegenover die ‘visdoders’.

Onze inzet

Tijdens de afgelopen zes jaar heeft Water Natuurlijk zich ingezet voor vistrappen tussen de polders en de boezems, voor natuurvriendelijke oevers waar vissen kunnen paaien en schuilen en voor het laten verdwijnen van collectieve hoogwatervoorzieningen. Die hoogwatervoorzieningen beschermen dan wel de houten palen onder de fundamenten, maar zijn ook een milieuramp voor de vis. Bovendien kosten ze heel veel geld bij de aanleg, maar een veelvoud daarvan over 50 jaar.

Verder zijn we bezig om boven water te krijgen waarom de mensen in de stad twee keer zo veel betalen voor het watersysteem in het stedelijk gebied (het beheren van het waterpeil, de gemalen en kades), terwijl de mensen op het platteland maar een kwart van wat het kost, om te zorgen dat de boeren kunnen werken. We vinden dat de waterschapsbelasting daarop moet worden aangepast.

Stem op de sportvisser

Daarom wil ik vragen om op 18 maart volgend jaar in ieder geval op Water Natuurlijk te stemmen. We zullen op tijd op deze website en onze Facebook-pagina zetten wie de sportvissers zijn op de lijst. Want wat ik wel gemerkt heb is dat in het bestuur de kennis van vis en visbestanden heel gering is. Zorg er dus voor dat met voorkeurstemmen er minstens één sportvisser in de raad komt. Dus niet op de algemene landelijke partijen stemmen, maar op Water Natuurlijk!