Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Verslag 'Dag van de man': wedstrijd Utrechtse gracht.

terug naar overzicht

Donderdag, 16 oktober 2014

Zondag 12 Oktober was de Dag van de Man in Utrecht, als onderdeel van de Culturele Zondagen. Die dag hield de AUHV in samenwerking met de organisatie een viswedstrijd voor jeugd en senioren aan de Oude Gracht te Utrecht, tussen de Smeestraat en de Hamburgerstraat. de Partij voor de Dieren haalde bakzeil in een poging om de viswedstrijd te schrappen.

Hier volgt een kort verslag van Leo Harmsen (foto's volgen):

Om 12.00uur waren vrijwilligers van de AUHV aan de gracht aanwezig om een tent op te zetten en de hengels klaar te maken voor de jeugd. Vanaf 13:30 uur kwamen de eerste ouders met hun kinderen voor inschrijving. In totaal namen 21 kids en 5 senioren deel aan de wedstrijd.


Foto: Angeliek de Jonge

Door de kinderen werd er vanaf 14:00 uur gevist aan de Westzijde van de gracht en door de senioren aan de andere zijde. Vanaf het begin werden er door de deelnemers grote blankvoorns gevangen. Gedurende de wedstrijd kwamen er ook andere vissoorten boven zoals baars, kolblei en zelfs een kleine modderkruiper! Het was leuk om te zien hoe verrast omstanders reageerden op het rijke visbestand in de stadsgrachten.

Na de wedstrijd ontvingen de drie kinderen die het meeste hadden gevangen een echte beker met grote oren (goud, zilver, brons). Alle viskids ontvingen een heuse visdiploma en een tas met infomateriaal over sportvissen en een bon om een ijsje af te halen bij de Winkel Van Sinkel. Als klap op de vuurpijl werden door de organisatie van de Culturele Zondagen vrijkaarten voor bioscoop en theater weggegeven. Ook de winnaar bij de senioren kreeg vrijkaarten voor het theater. De kinderen zonder prijs kregen nog een extra bon voor een ijsje.

Al met al een geslaagde dag met mooi weer en voor herhaling vatbaar.

Leo Harmsen

Partij voor de Dieren

Voorafgaand aan het evenement riep de PvdD op om de viswedstrijd, die onderdeel is van de Culturele Zondag In de ban van de man, te schrappen. De AUHV heeft de organisatie vervolgens voorzien van de nodige informatie over de sportvisserij en hierop heeft de organisatie besloten om de wedstrijd niet te schrappen. Lees hier de reactie van de organisatie.

Het bestuur van de AUHV bedankt de organisatie van de Culturele Zondagen voor een fijne samenwerking en een zeer geslaagde dag, en stelt zich graag beschikbaar voor nieuwe sportvisevenementen!